Сторінки
- Головна сторінка
- Репрезентаційна сторінка
- Основні напрямки власної педагогічної діяльності
- Перший урок 2015р.
- Урок практикум: "Місцеве самоврядування в Україні....
- Практичне заняття з історії
- З історії класного керівництва: Класні куточки.
- Авторські плакати: Холодна війна, Шкала часу...
- Авторські плакати: Стародавній світ, Середньовіччя...
- Правовий вісник....
- Мої випусники 2015р.
- Готуємося до ЗНО
- Світовий історичний атлас
- Сучасний урок сучасні технології навчання
День аварії на Чорнобильській Атомній Електоростанції ...
26 квітня 1986р.
День аварії на Чорнобильській
Атомній Електростанції ...
Чорно́бильська катастро́фа — екологічно-соціальна катастрофа, спричинена вибухом і подальшим руйнуванням четвертого енергоблоку Чорнобильської атомної електростанції в ніч на 26 квітня 1986року, розташованої на території України (у той час — Української РСР). Руйнування мало вибуховий характер, реактор був повністю зруйнований і в довкілля було викинуто велику кількість радіоактивних речовин. Відбувся радіоактивний викид потужністю в 300 Хіросім. На думку багатьох людей, зокрема тодішньої голови Президії Верховної Ради УРСР Валентини Семенівни Шевченко, ця подія так само як офіційна реакція, яка була продемонстрована у Москві, стала однією з причин розвалу СРСР.
Катастрофа вважається найбільшою за всю історію ядерної енергетики, як за кількістю загиблих і потерпілих від її наслідків людей, так і за економічним збитком.
Радіоактивна хмара від аварії пройшла над європейською частиною СРСР, більшою частиною Європи, східною частиною США. Приблизно 60% радіоактивних речовин осіло на території Білорусі. Близько 200 000 чоловік були евакуйовані із зон забруднення.
Чорнобильська аварія стала подією великого суспільно-політичного значення для СРСР і світу. Це наклало деякий відбиток на хід розслідування її причин. Підхід до інтерпретації фактів і обставин аварії змінювався з часом і повністю єдиної думки не існує досі.
Спершу керівництво УРСР та СРСР намагалося приховати масштаби трагедії, але після повідомлень з Швеції, де на АЕС Форсмарк[sv] були знайдені радіоактивні частинки, які були принесені з східної частини СРСР та оцінки масштабів зараження, розпочалася евакуація близько 130 000 мешканців Київської області із забруднених районів. Радіоактивного ураження зазнали близько 600 000 осіб, насамперед ліквідатори катастрофи. Навколо ЧАЕС створена 30-кілометрова зона відчуження.
"Чорнобиль. Як це було..."
"Чорнобиль за секунду до катастрофи"
вільна енциклопедія.
YouTube.
National Geographic.
Підписатися на:
Дописи (Atom)