Історичні постаті: Леонардо да Вінчі

Леона́рдо да Ві́нчі 
(італ. Leonardo da Vinci, народився   
15 квітня 1452 в Анкіано, коло Вінчі — помер 2 травня 1519 в замку Кло-Люсе, Амбуаз) — видатний італійський вчений, дослідник, винахідник і художник, архітектор, анатоміст і інженер, одна з найвизначніших постатей італійського Відродження.
Геніальний художник, видатний мислитель і інженер, невтомний дослідник матерії і явищ природи, Леонардо да Вінчі. Феномен Леонардо да Вінчі вражає своїм розмахом і багатосторонністю поставлених і дозволених завдань у різних сферах людської діяльності, але й атмосферою сякий таємничості, народженої обставинами біографії художника, його способом самовираження в різних областях.
           Леонардо народився в містечку Вінчі, незаконнонароджений син нотаріуса і селянки.
        У 15 річному віці став учнем провідного майстра Відродження Андреа дель Верроккьо. Осягаючи мистецтво малювання, він проявляє інтерес до наук.
         Перші художні нариси датовані 1473 роком, це був пейзажі. У 1482 він переїжджає в Мілан, де пише свою «Таємну Вечерю» і починає вести нотатки (збереглося понад 7000 сторінок), з яких пізніше стане відомо, що Леонардо так же архітектор, проектувальник, винахідник різних механізмів, музикант, займається навчанням анатомії, гідравліки. Ще одна загадка Леонардо - всі записи він робив у дзеркальному відображенні.
       Уже в 1490 році Леонардо зосередився на двох сферах знань - анатомії та архітектури. В анатомії він вивчав будову людського мозку, вперше зробив поперечний переріз на черепі. Робив детальні ілюстрації при розтині тіл, вивчав функції органів. Відкрив ботаніку як самостійну дисципліну.
      Зробив великий внесок в інженерію. Працюючи над ідеєю польоту за допомогою крил, винайшов аероплан. Так само Леонардо винайшов парашут, велосипед, колесцовий замок, автомобіль, прожектор. Ряд його винаходів для військової справи - катапульта, великий лук, скорострільна зброя, військовий барабан і ін
  Всі замітки Леонардо супроводжуються його коментарями, висловлюваннями, філософськими роздумами.
        Як живописець, він створив приголомшливий ефект димки між картиною і глядачем. Його художнє спадщина не численне, так як художник по боргу длубався над своїми роботами. У всьому світі на слуху назви таких картин, як «Дама з горностаєм», «Джоконда», «Мадонна Літта», «Благовіщення», «Таємна Вечеря», «Портрет Джіневри деї Бенч». Роботи да Вінчі до цього дня - еталон майстерності. Багато з ім'ям Леонардо да Вінчі асоціюють справжнє мистецтво, обдарованість. Окультисти вважають його «присвяченим», людиною від Бога, який по своїй волі спустився на землю що б допомогти людям, ставши рушієм прогресу. Для його часів такі знання (анатомія, механізми) були не просто фантастикою, нововведенням, а скоріше нонсенсом.
       Сьогодні люди багатьох професій вивчають спадщину Леонардо, трактуючи його бачення світу кожного разу по-новому. Кілька років тому світ накрила хвиля таємничого «Коду да Вінчі». Багато читали книгу Дена Брауна чи дивилися подальшу екранізацію. Мова йде про відкриття «золотого перетину».
      Крім всіх інших досягнень, да Вінчі віртуозно грав на лірі, писав байки та пісні.

"Леонардо Да Вінчі. Творчість і біографія"
CULTUROLOGIA (YouTube)
"Таємна вечеря" 

Немає коментарів:

Дописати коментар

Примітка: лише член цього блогу може опублікувати коментар.